הסיפור שלי

לכל אחד יש סיפור.

בראשית היה רעיון

נעים להכיר שמי אור דניאל, ארכיטקט למידה, חדשן למידה וחוקר טכנולוגיות למידה. אני אבא להלל, בן זוגה של רינת. בעל תואר שני בטכנולוגיות למידה, מעצב למידה, תעודת הוראה ואוטודידקט מושבע. אני מאמין גדול בחינוך ובלמידה באמצעות טכנולוגיה. ניסיון רב בהדרכה, ניהול מרכז יזמות חברתית-עסקית, ניהול תכניות ארצי ברובוטיקה של הטכניון, פיתוח הדרכה בחיל האוויר, עבודה בהייטק, עסקים ואקדמיה. יוצר ויועץ בעולמות הלמידה, טכנולוגיות למידה ופיתוח ארגוני. (מוזמנים לקרוא ריאיון עומק מקצועי שנערך איתי, לחצו כאן). לצפייה ברקע התעסוקתי שלי לחצו כאן. לצפייה בתיק עבודות נבחרות שלי לחצו כאן

הסיפור של אתר זה LearnTech.co.il מתחיל בתהליך פנימי וארוך שעבר עליי במשך שנים רבות. בתחילה לפני כמספר שנים אספתי המון מידע וצברתי אינסוף שעות של למידה עצמית על טכנולוגיות וגישות ללמידה. דיי הפתעתי את עצמי כי כמתבגר אני לא חושב שאי פעם באמת למדתי, לרוב רק שיננתי ושכחתי. גיליתי שאני אוטידידקט ואוהב ללמוד תחומי ידע שונים, ככל שאני לומד יותר אני מתקדם יותר מקצועית ואישית. 

בראשית הדרך פניתי לחינוך מתוך רצון לייצר שינוי. למעלה מעשור עבדתי בחינוך ובמשך כל הזמן חיפשתי את השפה המשותפת, יצירת העניין והרלוונטיות למול אינסוף הגירויים בהם הרגשתי שאני מתחרה. גיליתי שאני לא צריך להתחרות בגירויים, אני יכול לרתום את כל הגירויים האלה עבור תהליכי למידה, העברת תהליך חינוכי ועוד. 

יצרתי את האתרים (קורסים לטכנולוגיות למידה, אבל לא רק. בנוסף לאתר זה) בכדי לייצר תכנים שמנגישים ‘טכנולוגיות למידה’ ראשית עבור עצמי, הייתי צריך למצוא דרך לאגור ולסווג את כל המידע שמצאתי ולהפוך אותו לידע. הניסיון שלי גדל, בניהול, פיצוח ופיתוח תוכן והחלטתי לשתף את הקהילה של מפתחי ההדרכה, ייעוץ ארגוני, למידה ארגונית אנשי חינוך ועוד. (בונוס: קורס חובה שכדאי לכם/ן להכיר, בתחילת הקורונה יזמתי יחד עם 17 מומחים/יות מהצבא, אקדמיה, חינוך, הייטק ועסקים הנוצר תוך שבוע הקורס : ‘קורס ברגע – לומדים ללמד אונליין’. קורס חינמי ופתוח – מוזמנים/ות ללמוד, עונה על הצורך הכי גדול בימים אלה ‘כיצד להעביר את הלמידה הפרונטלית לדיגיטל’). 

ככל שהעשייה שלי גדלה בקהילת הלמידה והפיתוח הארגוני בישראל מצאתי את עצמי מכיר עוד ועוד קולגות, קולגות שהפכו עם הזמן לא.נשים יקרים וחלקם אף למנטורים.יות ומשפחה. למשפחה צריך לדאוג ובעולם בו ישנם אתגרי תעסוקה תכופים מצאתי את עצמי מחפש, שולח ומחבר בין עשרות א.נשים מעולמות הלמידה למעסיקים. מהצורך לחבר בין א.נשים לתעסוקה התחיל ערוץ הטלגרם (לחצו כאן להצטרף) שמונה כבר למעלה מ-900 מנויים, קבוצת פייסבוק ‘טכנולוגיות למידה בהישג יד‘ המונה למעלה מ-3000 חברים. כדרך חיים אני גם מאמין בלמידה לאורך החיים, לא כסיסמה אלא כדרך חיים. למידה משפרת אותנו כבני אדם גם בעולם התוכן המקצועי וגם כאנשי משפחה. מתוך תפיסה זו אני אוהב לשתף את מה שאני לומד עם כלל קהילת הלמידה, בין אם זה בפוסט בבלוג נגיסי ידע, פודקסט ‘רעב לידע’ ובתכיפות רציפה בערוץ הטלגרם ובקבוצת פייסבוק (אני פחות שולח דיוור באימייל). 

בתחילת שנת 2020 (עוד כשהיה אפשר לעשות אירועים), כחלק מהרצון שלי לייצר חדשנות בלמידה החלטתי לייצר ערב ‘ספוקן וורד’ לקהילת הלמידה והפיתוח הארגוני בישראל. בתחילה פחדתי שיהיה ‘הקיץ של אביה’ ונהיה שישה אנשים באירוע. למזלי הגיעו למעלה ממאה מובילים מארגונים שונים יחד עם סוללה של מקצוענים/יות שהופיעו (א/נשים מדהימים). ‘ספוקן וורד למידה 2020’, אירוע ‘קוד פתוח’ מסוג שלא הכרתם/ן. קראו עוד וצפו בהופעות האירוע כאן. 

כיום אני גם עוזר לאחרים לחפש עבודה כי אני מאמין שהגלגל הוא עגול וקארמה טובה חוזרת חזרה. אני גם יודע מה זה להיות בחיפוש עבודה, כמה זה לא קל, מתיש ומתסכל. לכן, אני נהנה ושמח לעזור לייצר חיבורים WIN WIN למעסיקים וגם למחפשי עבודה (שני הצדדים מוזמנים ליצור עימי קשר – הן לפרסום עבודה והן לחיפוש עבודה). בנוסף, החלטתי לא לעצור והשקתי לאחרונה (אוק’ 2020) את פרויקט ‘בית למעצבי.ות למידה’ שם תוכלו למצוא תיקי עבודות של מעצבי.ות למידה מתחילים,זה ה-המקום לחיפוש כשרונות והמקום לפרסם את תיק העבודה שלך, רוצה גם לפרסם את תיק העבודות שלך? לפירוט נוסף ולצפייה בתיקי העבודות, לחצו כאן.

אני תמיד שמח לחיבורים של רוח, יזמות ורעיונות. מוזמנים/ות ליצור קשר. 

אני מאחל לכם/ן שתפיקו הרבה ערך מההיכרות עימי, בריאות, הגשמה וצחוק. 

 

אור דניאל

אור דניאל ארכיטקט למידה, חדשן למידה וחוקר טכנולוגיות למידה. Or@learntech.co.il

צור קשר

מוזמנים ליצור קשר ואשמח לסייע. שאלות ופניות בנוגע לכלי טכנולוגי מסוים אנא הפנו את השאלות שלכם ראשית בקבוצה בפייסבוק ‘טכנולוגיות למידה בהישג יד | קורס חינם’. הצעות או יוזמות אנא פנו אליי במייל. 

ממליץ גם להרשם לערוץ הטלגרם ‘טכנולוגיות למידה’ לקבלת עדכונים וחדשות בעולמות הלמידה והפיתוח הארגוני, הצטרפו בקישור ‘ערוץ הטלגרם טכנולוגיות למידה‘.

כתבו לי

מספרים מדברים

1300+

רשומים בתפוצת מייל
אתר Learntech.co.il

1000+

רשומים בערוץ הטלגרם 'טכנולוגיות למידה'

3400+

חברי קהילה בפייסבוק 'טכנולוגיות למידה בהישג יד'

333+

כלים בקטלוג כלים

מה יש ללומדים להגיד?

"אתר שכל מפתח הדרכה חייב לשמור במועדפים שלו. ניתן למצוא כאן כלים פרקטיים רבים בפשטות וביעילות, ומה שלא - אור יסייע במקצועיות ובחיוך".
טליה סדון, מפתחת הדרכה ויועצת ארגונית
דלויט, תל אביב
"תודה רבה על האתר המעולה והקורס המצוין! מעשיר מאוד ומועבר בצורה טובה ומקצועית. אשמח לשמוע על קורסים נוספים".
טל אטלי, ראש צוות תוכנה
מלאנוקס, יקנעם
"שילוב למידה באמצעות טכנולוגיה זה אולי הדבר הכי חשוב שאנו צריכים בכדי להתאים את הלמידה למאה ה-21, האתרים של אור מספקים את הצורך שיש בשטח לתת כלים לאנשי חינוך וארגונים איך להשתמש בכלים טכנולוגיים".
בתשבע משה, יועצת אסטרטגית למנכ"ל
בנק הפועלים, תל אביב
"כאיש הדרכה שמלווה ארגונים, זה בהחלט תענוג ללמוד באתר של קורסים שמצליח לרכז מגוון של קורסים במקום אחד עם ממשק נגיש וקל, גם חושף אותי לקורסים איכותיים ומאפשר לי לרכוש בעלות סבירה".
אריק אינגבר, יועץ ארגוני
פרקטיגרופ פתרונות מעשיים, רעננה
"כיזמת שמובילה הכשרות מתקדמות לנשים במגזר הדרוזי והערבי נעזרתי באתר של אור learntech.co.il בו נמצא קטלוג הכלים הגדול והנוח ביותר לשימוש. כששמעתי שהוא פתוח אתר לקורסים הייתי חייבת להיות הראשונה שנרשמת".
מייס מנצור, יזמת
בוגרת מכון מנדל למנהיגות
רוצים/ות להמליץ גם? אנא שלחו/י המלצה במספר משפטים, שם מלא, תפקיד ומיקום יחד עם תמונה מחמיאה. שלחו למייל Or@learntech.co.il תודה על התמיכה!

התחל/י עכשיו

מצא/י את הקורס שמעניין אותך, הרשמ/י , תגלו ותלמדו טכנולוגיות למידה שיעשירו אתכם. הירשם כבר עכשיו לקורס הראשון שלך.